Dagmar Filípková

Dagmar Filípková je důkazem toho, že i osoba s mentálním hendikepem může být renesanční člověk. Vedle toho, že je talentovaná výtvarnice, hraje divadlo v souboru Ujeto (dříve Divadlo Inventura) a píše si deníky. Na základě těchto deníků vzniklo v Divadle Inventura představení Dášo, vstávej!, ve kterém hraje hlavní roli. Neustále se vzdělává: ráda čte knihy a chodí do večerní školy. Vedle toho ještě stíhá malý úvazek jako uklízečka a práci v textilní dílně Gawain. Náměty pro své kresby čerpá z pohlednic a kalendářů. Ráda zkouší různé techniky: v Ateliéru si osvojila linoryt a maluje akrylem; materiálem jí nejbližším jsou však olejové pastely. Na papír s velkou intenzitou nanáší silné vrstvy barev, čímž dosahuje velké bohatosti odstínů.

 Zámek Žleby (1)  Zámek Žleby (2)  Police v dílně Saletu  Boží muka Štěpánov u Olomouce a kaple Březce  Rybník  Český Krumlov (1)
 Český Krumlov (2)  Český Krumlov (3)  Český Krumlov (4)  Český Krumlov (5)  Přírodověda pro 4. ročník základní školy  Rybník u Neratovic a okolí
 Bez názvu (DF01)  Hrubý Rohozec  Domy u lesa  Studená loučka u Štěpánova  Zámek Bouzov  Lyon ve Francii
 Bez názvu (DF02)  Kostel v Paloníně